Chemie

30. 5.

Test - chemie a životní prostředí

23. 5.

Trvale udržitelný rozvoj, uč. str. 106 - 107

Ve čtvrtek 30. 5. budeme psát opakovací test z témat v učebnici - str. 88 - 107

16. 5.

Chemické látky jako hrozba - uč. str. 102 - 105

14. 5.

Obhajoba projektu - mimořádné události

9. 5.

Tvorba projektu - mimořádné události

7. 5.

Obhajoba projektu voda

Zadání dalšího projektu - mimořádné události

2. 5.

Projekt voda - tvorba posterů

30. 4.

Projekt voda - tvorba posterů

25. 4.

Projekt voda - návrh, příští hodinu (v úterý 30. 4. budeme spracovávat poster)

23. 4.

Hnojiva a pesticidy, uč. str. 94 - 95

12. 4. 

Nezkreslená věda

9. 4.

LP - recyklace odpadů

5. 4.

Alternativní zdroje energie, uč. str. 92 - 93

2. 4.

Písemná práce

28. 3.

Jaderná energie, uč. str. 90 - 91

Příští hodinu budeme psát velkou písemku z témat v učebnici str. 60 - 91

26. 3.

Chemické člověče nezlob se

21. 3.

Film Černobyl - Nultá hodina. Dokument o výbuchu jaderné elektrárny na Ukrajině

19. 3.

Princip tepelné elektrárny, uč. str. 88 - 89

7. 3.

Hmotnostní zlomek, koncentrace, uč. str. 78 - 83

28. 2.

LP - Exotermické reakce

26. 2.

Výpočet molární hmotnosti, uč. str. 76 - 77

21. 2.

Druhy chemických reakcí - uč. str. 72 - 75.

Od příští hodiny budeme psát malé písemky na střídačku již ze všeho - značky, halogenidy, oxidy, sulfidy, kyseliny, hydroxidy a jednoduché uhlovodíky.

14. 2.

Galvanický článek, uč. str. 70 - 71

12. 2.

Elektrolýza a řada napětí kovů, uč. str. 66 - 69

5. 2.

Koroze, uč. str. 64 - 65

31. 1.

Hoření, princip pěnového hasícího přístroje, uč. str. 62 - 63

29. 1.

Oxidačně redukční reakce, uč. str. 60 - 61

24. 1.

Faktory ovlivňující rychlost chemické reakce, molární koncentrace. Uč. str. 56 - 59

Příští hodinu bdeme psát z názvů a strukturních vzorců deseti nejjednodušších uhlovodíků :

methan, ethan, propan, butan, pentan, hexan, heptan, oktan, nonan, dekan

22. 1.

Enzymy, katalyzátory, uč. str. 52 - 55

10. 1.

Písemná práce

8. 1.

Opakování na čtvrteční písemnou práci

3. 1.

Doping, exotermické a endotermické děje, látkové množství, uč. str. 46 - 51

Příští hodinu budeme opakovat na písemnou práci, která bude ve čtvrtek 10. 1. bude z témat v učebnici str. 28 - 51

20. 12.

LP - Sublimace kofeinu

18. 12.

Drogy přírodní a syntetické, uč. str. 44 - 45

11. 12.

Alkaloidy - přírodní látky  z rostlin, uč. str. 42 - 43

6. 12.

Vitamíny rozpustné v tucích, uč. str. 36 - 37, Feromony a hormony, uč. str. 38 - 39

4. 12.

Vzorce anorganických sloučenin, není v učebnici.

29. 11.

RNA, vitamíny rozpustné ve vodě, uč. str. 33 - 35

22. 11.

DNA - uč. str. 32 - 33

Příští hodinu budeme psát malou písemku z názvosloví oxidů a sulfidů 

20. 11.

Funkce bílkovin, uč. str. 30 - 31

Příští hodinu budeme psát malou písemku z názvosloví oxidů a sulfidů a budu zkoušet z koncovek oxidačních čísel

15. 11.

Názvosloví oxidů a sulfidů. Není v učebnici

Příští hodinu budeme psát malou písemku z názvosloví oxidů a sulfidů a budu zkoušet z koncovek oxidačních čísel

8. 11.

Bílkoviny - uč. str. 28 - 29

Příští hodinu budeme psát z názvosloví halogenidů

6. 11.

Písemná práce

Příští hodinu budeme psát z názvosloví halogenidů

1. 11.

Opakování na písemnou práci

Příští hodinu budeme psát ze všech témat od začátku roku + prvky a názvosloví haligenidů

25. 10.

Kvašení - uč. str. 26 - 27

Příští hodinu budeme psát z názvosloví halogenidů.

23. 10.

Názvosloví anorganických sloučenin, Není v učebnici.

Příští hodinu budeme psát z názvosloví halogenidů.

19. 10.

Dýchání, uč. str. 24 - 25

18. 10.

Názvosloví anorganických sloučenin - koncovky oxidačních čísel, názvosloví halogenidů. Není v učebnici.

16. 10.

Fotosyntéza, uč. 20 - 23

Další značky prvků:Os - osmium, U - uran, Ar - argon, Rn - radon

11. 10.

Laboratorní práce - důkazy monosacharidů

Další značky prvků - Se - selen, F - fluor, Cl - chlor, At - astat

4. 10.

Důkazy monosacharidů, opakování zápisu laboratorního protokolu

ve čtvrtek 11. 10. budeme mít laboratorní práci na téma cukry a škroby - doneste si bramboru

Další značky prvků: Mn - mangan, Pt - platina, Hg - rtuť, Sn - cín

Další značky prvků: Co - kobalt, Ni - nikl, As - arsen, Sb - antimon

2. 10.

test mladý chemik

Další značky prvků: Ra - radium, Au - zlato, Ge - germanium, Ne - neon

27. 9.

Disacharidy, uč. str. 16 - 17. Další značky prvků na písemku: N - dusík, P - fosfor, Ag - stříbro, I - jód

20. 9.

Monosacharidy, uč. str. 14 - 15. Další značky prvků na malou písemku:

K - draslík, Ti - titan, B - bór, C - uhlík

18. 9. 

Lipidy, uč. str. 10 - 13. Další značky prvků na malou písemku: 

Cr - chrom, W - wolfram, Br - brom, He - helium

11. 9.

Opakování učiva 8. ročníku, uč. str. 6 - 9. Na příští hodinu se naučte následující značky a názvy prvků:

H - vodík, Na - sodík, O - kyslík, Al - hliník

Další značky prvků na příští písemku: Ca - vápník, Zn - zinek, Si - křemík, Pb - olovo
 

7. 9.

Úvod do chemie, řád učebny a laboratorní řád, pravidla výuky. Na příští hodinu se naučte následující značky a názvy prvků:

Fe - železo, Cu - měď, S - síra, Mg - hořčík

Kontakt

Mgr. Jindřich Částka Kvasejovice 39
25791 Sedlec - Prčice
777663153 budul1@centrum.cz